لطفا جاوا را فعال نمائید

گرفتگی لوله نازل

ایرادیابی سخت افزار پرینتر سه بعدی

چگونه گرفتگی لوله نازل را برطرف کنیم ؟

14 مرداد 1396/ایرادیابی سخت افزار پرینتر سه بعدی

چه عواملی موجب این مشکل می گردد؟

این مشکل معمولاً در مواقعی رخ می دهدکه تکه ای از فیلامنت قبلی در لوله نازل جا مانده باشد و یا در طول پروسه پرینت، فیلامنت تمام شده باشد و تزریق تا آخر فیلامنت انجام  شده باشد. در چنین مواقعی، فیلامنت باقیمانده در داخل لوله اجازه ورود فیلامنت جدید را نمی دهد. گاهی نیز گرم ماندن طولانی مدت نازل در حالت بدون تزریق می تواند باعث این مشکل شود. استفاده از فیلامنتهای نا مرغوب و یا قدیمی نیز می تواند باعث گرفتگی لوله نازل شود.

چه عواملی موجب این مشکل می گردد؟

راه حل اول: رفع گرفتگی با استفاده از مفتول فلزی

در صورتیکه خوش شانس باشید می توانید با استفاده از یک مفتول فلزی با قطر کمتر از 2 میلیمتر گرفتگی لوله نازل را رفع نمائید. جهت این کار، ابتدا نازل دستگاه را تا دمای بیشتر از 220 درجه سانتیگراد گرم نموده و سپس مفتول فلزی را از بالای اکسترود به سمت لوله نازل هدایت نموده و فشار دهید. مواد جامانده در داخل لوله نازل به سمت نازل هدایت شده و از آن تزریق می شود.


راه حل دوم: تعویض لوله نازل

در صورتی که نتوانستید با استفاده از مفتول فلزی (راه حل اول) گرفتگی لوله نازل را حل کنید، می بایست لوله نازل را تعویض نمائید. با توجه به ظریف و حساس بودن سیم های متصل به مجموعه اکسترودر و بلوک آلومینیومی در انجام این کار دقت لازم را داشته باشید. در صورت عدم آشنایی با نحوه تعویض لوله نازل، با واحد خدمات پشتیبانی شرکت ارائه دهنده پرینتر سه بعدی تماس حاصل نمائید.

0 0


مطالب مشابه


نظرات کاربران/0


نظر خود را با ما در میان بگذارید