لطفا جاوا را فعال نمائید

معرفی بزرگترین پرینتر سه بعدی فلز

معرفی بزرگترین پرینتر سه بعدی فلز SLM چین توسط WNL

معرفی بزرگترین پرینتر سه بعدی فلز SLM چین توسط WNL

10 تير 1397/دکتر بهزاد عبدی
معرفی بزرگترین پرینتر سه بعدی فلز SLM چین توسط WNL

حجم ساخت این پرینتر سه بعدی فلز 50 سانتیمتر در 50 سانتیمتر در 53 سانتیمتر است و با در نظر گرفتن این حجم پرینت می توان گفت که این پرینتر سه بعدی یکی از بزرگترین پرینترهای سه بعدی SLM دنیا می باشد. به عنوان مثال می توان به پرینتر سه بعدی فلز SLM شرکت SLM Solution اشاره نمود که دارای حجم پرینتی در اندازه 50 سانتیمتر در 28 سانتیمتر در 32.5 سانتیمتر است. تنها پرینتر سه بعدی فلز با تکنولوژی SLM از شرکت Concept Laser وجود دارد که دارای حجم پرینت بزرگتری نسبت به این پرینتر است.


این پرینتر سه بعدی فلز توسط یک گروه تحقیقاتی و تحت سرپرستی پرفسور Zeng Yan و در دانشگاه Huazhong ساخته شده است و در ساخت آن از چهار لیزر 500 وات استفاده شده است که قابلیت اسکن نمودن قطعات پرینت شده فلزی را دارد. در مقایسه باید به این نکته اشاره نمود که اکثر پرینترهای سه بعدی فلز تنها دارای دو لیزر می باشند.


این پرینتر سه بعدی جهت پرینت سه بعدی نمودن قطعات بسیار پیچیده جدار نازک مانند پره های موتور ساخته شده است و استفاده از آن می تواند خیلی از مشکلات تولید را بر طرف نموده و مانع از صرف هزینه های زیاد و یا ساخت تجهیزات خاص تولید شود.


با استفاده از این پرینتر سه بعدی می توان قطعاتی از جنس تیتانیوم، استنلس استیل، آلومینویم، آلیاژهای دما بالا و آلیاژهای منیزیم تولید نمود. همچنین این پرینتر سه بعدی مجهز به تکنولوژی لایه گذاری دو طرفه است و این باعث می شود تا کارایی آن 20 تا 40 درصد بیشتر از سایر پرینترهای سه بعدی SLM باشد.

0 0


مطالب مشابه


نظرات کاربران/0


نظر خود را با ما در میان بگذارید