بارگیری

پرینتر سه بعدی برنا

معرفی سیستم هایبرنیت در پرینترهای سه بعدی برنا
در پرینترهای فاقد سیستم محافظ برق ، قطعی ناگهانی برق در هنگام پرینت نمونه میتواند پروسه پرینت را متوقف و کاربر را مجبور به از سرگیری ساخت نمونه از ابتدا نماید . این موضوع شاید در پرینت نمونه های کوچک و دارای زمان پرینت پایین موضوع مهمی به نظر نرسد ولی در صورتی که زمان پرینت طولانی باشد بسیار مشکل ساز خواهد بود . برای مثال پرینت نمونه ای که نیاز به 150 ساعت زمان برای تکمیل شدن دارد در صورتی که بعد از سپری شدن 120 ساعت از زمان پرینت جریان برق ورودی به هر دلیل قطع شود تمام 120 ساعت سپری شده به علاوه فیلامنت مصرف شده تلف شده و نمونه نیز ناقص خواهد ماند .

برای رفع این مشکل متخصصان تحقیق و توسعه شرکت برنا سیستم محافظ قطعی برق ( هایبرنیت ) را بر روی پرینترهای بلک بات پلاس طراحی و نصب نموده اند. نحوه کار این سیستم به گونه ای است که پس از قطعی جریان ورودی برق به پرینتر به هر دلیل ممکن ، اطلاعات پرینت در دستگاه ذخیره میگردد و پروسه پرینت بعد وصل جریان برق با همان کیفیت اولیه ادامه می یابد و در نهایت نمونه نهایی بدون نقص تکمیل می گردد .

سیستمهای دیگری نیز وجود دارد که میتواند این مشکل را برطرف نماید مانند استفاده از دستگاههای یو پی اس که برای همین منظور طراحی و ساخته شده اند و برای اکثرا دستگاههایی که با جریان الکتریکی کار میکنند قابل استفاده می باشند ولی برای استفاده از این دستگاهها باید هزینه اضافی برای خرید آنها بپردازید که این موضوع با طراحی و نصب سیستم هایبرنیت در پرینترهای بلک بات پلاس منتفی است و نیاز به هزینه اضافی جهت خرید دستگاه یو پی اس نیست .